Triada sukesu

 

Istnieją trzy filary sukcesu w biznesie i w komunikacji, które pozytywni psychopaci powinni znać i stosować. To CEL, INTENCJA i SPÓJNOŚĆ.

CEL

Ludzi sukcesu poznaje się po tym, że “myślą celami”, planują, dążą do nich i je realizują. Można zauważyć to już na etapie rekrutacji. Albo jesteś “rozmemłany” (“nie wiem czego chcę”, “ambiwalencja to moje drugie imię”), albo jesteś klarowny i skoncentrowany na priorytetach. Ci drudzy zazwyczaj otrzymują lukratywną pracę i awansują. Zaplanuj kluczowe cele, zapisz je, podziel się z innymi swoim planem, wizualizuj poszczególne etapy i zrób pierwszy lub kolejny krok już TERAZ!

INTENCJA

Ludzie fantazjują. Nie pozwól im na to w komunikacji, w czytaniu Ciebie i Twoich zamiarów. Bądź klarowny. Niszcz projekcje i lęki! Tłumacz innym swoje intencje, cele, priorytety. Dzięki temu ludzie wokół Ciebie, Twoi współpracownicy lub podwładni uwolnią się z zależności i przejdą do fazy różnicowania (drugi, kreatywny etap w procesie grupowym). Dopinguj swój zespół do wzrastania, do bycia DOROSŁYM w komunikacji (odpowiedzialność i zaangażowanie).

SPÓJNOŚĆ

Spójność może przejawiać się w trzech wymiarach: (1) ja i ludzie wokół mnie (uwzględnianie innych w zarządzaniu i komunikacji), (2) to co mówię i to co czuję, myślę, co stanowi fundament moich przekonań i wartości oraz (3) ja werbalny i niewerbalny. Im większą spójność zachowasz na tych poziomach tym większą masz szansę na SUKCES. Będziesz relewantny (uwzględnisz w przekazie priorytety audytorium), maksymalnie produktywny (“robię to co kocham”) i mistrzowski w komunikowaniu (Twoja mowa ciała wesprze fundament treściowy przekazu).

Tomasz Gordon

 

1 thought on “Triada sukesu

 1. Spójność jest bardzo ważna, ale nie łatwa w dochodzeniu do niej. Albo ma się to coś, albo nie…

Comments are closed.

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
 • #psycho #joker #psychopath

  pozytywna_psychopatia: "#psycho #joker #psychopath"
  6
  0

 • instagram by pozytywna_psychopatia
  10
  1
 • „Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy”. #jacknicholson #stephenking #stanleykubrick #shining #horrormovies #weekend

  pozytywna_psychopatia: "„Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy”. #jacknicholson #stephenking #stanleykubrick #shining #horrormovies #weekend"
  4
  0

 • instagram by pozytywna_psychopatia
  7
  0
 • Czego słuchają pozytywni psychopaci? Mocnej muzy! 🤘🤘🤘@tomasz_gordon_trener_biznesu pozdrawia z @festivalmystic @kingdiamond 🖤 #mysticfestival #mysticfestival2019 #kingdiamond #metal #festiwal #koncert #kraków

  pozytywna_psychopatia: "Czego słuchają pozytywni psychopaci? Mocnej muzy! 🤘🤘🤘@tomasz_gordon_trener_biznesu pozdrawia z @festivalmystic @kingdiamond 🖤 #mysticfestival #mysticfestival2019 #kingdiamond #metal #festiwal #koncert #kraków"
  27
  0
 • 😋 #mezczyzna #kobieta #dziewczyna #facet #psychopata

  pozytywna_psychopatia: "😋 #mezczyzna #kobieta #dziewczyna #facet #psychopata"
  10
  2

 • instagram by pozytywna_psychopatia
  8
  0
 • #selfie #dusza #mrok #introspekcja #psycho #pozytywnapsychopatia

  pozytywna_psychopatia: "#selfie #dusza #mrok #introspekcja #psycho #pozytywnapsychopatia"
  18
  0
 • #odwaga #motywacjadodziałania #decyzja #chuj #pozytywnapsychopatia

  pozytywna_psychopatia: "#odwaga #motywacjadodziałania #decyzja #chuj #pozytywnapsychopatia"
  28
  3
 • 😂😂😂 #fb #facebook #lol

  pozytywna_psychopatia: "😂😂😂 #fb #facebook #lol"
  10
  1