Neurodietetyka z treningiem mentalnym

(jednodniowe szkolenie otwarte)

Jesteś trenerem personalnym, dietetykiem, coachem lub chcesz nim być? Dbasz o zdrowie publiczne lub prywatne (swoje i najbliższych Ci osób)? Pomagaj sobie, najbliższy i swoim klientom skuteczniej z mocą ekskluzywnej neurowiedzy połączonej z treningiem mentalnym.

Kurs obejmuje 8 godzin dydaktycznych, skierowany jest do osób, które pasjonują się tematyką zdrowia i rozwoju:

➡️zwolenników zdrowego żywienia,

➡️psychologów,

➡️(psycho)dietetyków,

➡️trenerów personalnych,

➡️life coachów,

➡️osób, które chciały podjąć pracę w charakterze doradcy czy trenera personalnego, ale nie wiedzą jak zorganizować sobie warsztat pracy.

Co odróżnia ten kurs od innych na rynku:

 1. Integralną częścią kursu jest skonstruowany przez dr Dorotę Ackermann-Szulgit test FitBrain™, który może być wykorzystany zarówno w celach samorozwojowych jaki i w pracy z klientem. Jego celem jest określenie zasobów osoby badanej: stylu odżywiania, poziomu stresu, schematów mentalnych, stylu radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Profil ten z założenia ma przyczynić się do sukcesu psychodietetycznego. Dzięki uzyskanym wynikom i dopasowaniu sposobu postępowania do konkretnej osoby i jej potrzeb, maksymalizujemy szanse na sukces w kwestii odżywiania i poprawy zdrowia. Na rynku polskim, a być może europejskim, nie ma takiego narzędzia! Test jest skonstruowany w oparciu o wyniki badań naukowych i zgodnie z zasadami psychometrii.
 2. Na kursie poznasz sposoby oddziaływania na klienta w zależności od wyników, które otrzymał na teście - jest to swoiste kompendium pracy z klientem w gabinecie doradcy, dietetyka, psychodietetyka czy trenera personalnego. Część warsztatowa została przygotowana specjalnie z uwzględnieniem kategorii występujących w teście, po to, aby cały proces współpracy z klientem był jak najbardziej dopasowany do jego potrzeb i był w pełni profesjonalnie poprowadzony. Na kursie omawiamy wyniki uczestników w formie study case i na tej podstawie przeprowadzamy warsztat. Przedstawiamy tylko sprawdzone sposoby!
 3. Dodatkowo otrzymasz informacje dotyczące funkcjonowania mózgu w kontekście żywienia. Przedstawimy Tobie dane z badań nad wpływem składników żywieniowych na myślenie, koncentrację uwagi, pamięć, nastrój i choroby neurodegeneracyjne. Przygotuj się na dawkę zaskakujących, a często nawet szokujących informacji. Ciekawi nas co dalej zrobisz z taką wiedza 🙂

Program zajęć:

 1. Podstawy funkcjonowania mózgu w kontekście procesów odżywiania:
 • połączenie jelita-mózg, obłędny nerw błędny
 • ośrodki głodu i sytości - podwzgórze
 • mózg na wypasie- tłuszcze a mózg i neurony
 1. Czy psychika wpływa na otyłość?
 • ujęcie psychoanalityczne, behawioralne, systemowe, poznawcze, psychosomatyczne - zarys
 • dane z badań: proces samokontroli, wrażliwość na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne, preferencja stylu odżywiania, stres a jelita
 1. Jak jedzenie wpływa na myślenie?
 • gluten, cukier, tłuszcze, witaminy a zaburzenia poznawcze, behawioralne, ruchowe i depresja
 • co jest przysmakiem dla mózgu?
 1. Dlaczego diety nie działają? Omówienie wyników testu
 2. W części warsztatowej wejdziesz w rolę life coacha/diet coacha i nauczysz się najważniejszych technik pracy z klientem, żeby zwiększyć efektywność treningu personalnego oraz aplikowania diet:
 • poznasz neuro-lingwistyczne poziomy przekonań i wartości klienta,
 • nauczysz się skutecznie asystować przy wyznaczaniu zarówno ambitnych, jak i realnych celów w oparciu o coachingowy model SMART,
 • staniesz się praktykiem błyskawicznego motywowania klienta do działania z użyciem metody dr M. Pantalona.
Co otrzymasz:
 
- unikatową wiedzę od ekspertów w temacie neuropsychologii i treningu mentalnego,
- praktyczny trening podnoszący Twoje kompetencje zawodowe,
- imienny certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.

 

Prowadzący:

✅ dr Dorota Ackermann-Szulgit


Neuropsycholog z wieloletnim doświadczeniem, współautorka publikacji z zakresu neuropsychologii, neurobiologii, psychochirurgii i psychopatii. Wraz z Tomaszem Gordonem, jest autorką pierwszego w Polsce kwestionariusza badającego cechy psychopatyczne - kwestionariusza stworzonego specjalnie dla biznesu. W odróżnieniu od wielu trenerów podążających za modą na neurosciences, dr Dorota Ackermann-Szulgit posiada solidne, poparte sukcesem międzynarodowym doświadczenie praktyczne w badaniach nad ludzkim mózgiem. Twórczyni modułów związanych z neurodietetyką w ramach studiów podyplomowych dedykowanych dla trenerów personalnych, dietetyków oraz zwoleników zdrowego odżywiania (w tym roku wystartuje już trzecia edycja tych innowacyjnych studiów).

Tomasz Gordon

Certyfikowany trener biznesu, ekspert Master Person Analysis, executive coach, wykładowca akademicki. Od ponad 15 lat wspiera menedżerów oraz działy sprzedaży w rozwoju ich kompetencji. Prowadził szkolenia m.in. dla Samsung Electronics Polska, Huawei Polska, PZU oraz Banku Zachodniego WBK. Jego wypowiedzi eksperckie zacytowano w magazynach: "Sukces", "Szef Sprzedaży" i "As Sprzedaży". Koordynator innowacyjnych studiów podyplomowych "Akademia Menedżera". Twórca modułów związanych z dietcoachingiem w ramach studiów podyplomowych dedykowanych dla trenerów personalnych, dietetyków oraz zwoleników zdrowego odżywiania.

Opinie Uczestników zajęć z Dorotą i Tomkiem z neurodietetyki i treningu mentalnego/life coachingu:

"Doroto, Tomku - spotkania z Wami były czymś więcej niż zajęciami studiów podyplomowych. Profesjonalizm i znajomość tematu przekazywane z lekkością pozwoliły zdobyć solidną wiedzę, a przy tym zbudować dobre nastroje w grupie. Z niecierpliwością czekam na Pozytywną Psychopatię i Neurodietetykę w Toruniu i każde następne szkolenie. Dziękuję Wam😊".

Monika Socha-Mudlaff

"Chciałabym opowiedzieć wam o pewnej przygodzie naukowej w której miałam zaszczyt uczestniczyć. O zajęciach na których słuchacze nie chcieli wypuścić prowadzących na przerwę. O zajęciach na których nikt nie przeglądał Facebooka, a kanapki pospiesznie podjadaliśmy w trakcie, bo na to wszystko szkoda było czasu. O zajęciach na których KAŻDY słuchacz był traktowany z szacunkiem bez względu na poglądy i miał możliwość współtworzyć naukowa rzeczywistość. I o osobowościach, które wydobyły z nas słuchaczy mega potencjał. Serdecznie zapraszam na zajęcia prowadzone przez dr Dorotę Ackermann-Szulgit i Tomasza Gordona".

Agnieszka Wajda

"Zajęcia z Panią Doktor Dorotą Ackermann pozwoliły mi spojrzeć w zupełnie inny sposób na wiele tematów, które wcześniej traktowałem jako oczywiste i w ogóle się nad nimi nie zastanawiałem. Dodatkowo otwarty sposób komunikacji, jaki na zajęciach preferuje Pani Doktor sprawiał, że „wpadało się” całkowicie w temat zajęć i nie można było pozostać wobec nich obojętnym. Wiele zagadnień z pogranicza psychologii i dietetyki to wciąż kontrowersyjne tematy jednak Pani Doktor nie boi się kontrowersji. Wiele znaczył dla mnie również prywatne wskazówki otrzymane w trakcie realizacji projektu do którego Panią Doktor zaprosiłem. Tomasz Gordon to mistrz prowadzenia z tylnego siedzenia jak na coacha przystało. Moje wcześniejsze korporacyjne doświadczenia z czymś co nazywano coachingiem powodowały, ze z dystansem podchodziłem do jego zajęć. On jednak potrafił nawet tak wycofaną i ostrożną osobę zaangażować. Teraz już wiem jaka jest różnica między korporacyjnym „kołczingiem” a profesjonalnym coachingiem.
Zajęcia z obojgiem Państwa choć mocno różne pozwoliły mi podjąć decyzję o rozpoczęciu własnej praktyki. Dzięki czemu moi podopieczni na pewno zyskali nową jakość w dziedzinie dietetyki. Psychodietetyczne podejście do problemów pacjentów sprawia, że prowadzę dobrze prosperującą poradnie dietetyczną i radzę sobie na tym nie łatwym rynku. Na pewno spora w tym zasługa Doktor Doroty i Tomasza".
Maciej Ciechanowski
Poradnia Dobry Dietetyk 
Starogard Gdański

 

"Neurodietetyka z treningiem mentalnym", dr Ackermann & Gordon, Bydgoszcz, 26.01.19 - 397 PLN ➡️ zarezerwuj bilet już teraz ➡️ kontakt@bbclab.pl